Tłusty Czwartek 2014, czyli moje pierwsze pączki :)

Bardzo lubię pączki 🙂 Szczególnie miło i z wielkim sentymentem wspominam te, które robiła dawno, dawno temu moja Babcia. Kiedy w Tłusty Czwartek przychodziliśmy do domu Dziadków, pierwszą rzeczą, która witała nas jeszcze od progu był zapach- wspaniały, drożdżowy, aromatyczny. A tuż po wejściu do domu, nietrudno było nie dostrzec gór pączków, które leżały dosłownie wszędzie: na wielkich blachach, na mniejszych talerzach i już na paterach, czekające na mających je zjeść gości, czyli nas 🙂 Wiem, że taki opis brzmi co najmniej surrealistycznie, ale tak właśnie było: Babcia robiła ogromne ilości pączków, które później Dziadek zawoził znajomym oraz które my zajadaliśmy z wielkim smakiem razem z nimi.

Te tłustoczwartkowe wspomnienia z dzieciństwa zawsze były na tyle silne i przyjemne, że w moim „dorosłym” życiu zawsze chciałam zrobić własne pączki. Długo nie mogłam się jednak do tego zebrać- głównym powodem było moje (jakże błędne!) przekonanie, że ich przygotowanie jest długie, żmudne i wiąże się z wieeeelkim nakładem pracy. Na szczęście okazało się to nieprawdą- w istocie zrobienie pączków sprowadza się do wyrobienia dobrego ciasta drożdżowego i powycinania z niego równych krążków, a następnie obsmażenia powstałych „ciastek” w głębokim tłuszczu. Brzmi niezdrowo? Może to i prawda, ale raz na rok można sobie na to pozwolić 😉

Przepis, który prezentuję jest oryginalnym przepisem mojej Babci (z kilkudziesięcioletnią tradycją) i nieskromnie stwierdzę, że wychodzą z niego naprawdę wyśmienite pączki, które z pewnością zasmakują każdemu wielbicielowi tego smakołyku.

paczki

Po przepis na pączki zapraszam TUTAJ.

Reklamy

2 myśli w temacie “Tłusty Czwartek 2014, czyli moje pierwsze pączki :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s